Skocz do zawartości

whites 5900 di pro sl jaki to model


dino73

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie z tego co wiem Mrand instaluje płytki multi tone do 5900 i 6000 di pro sl pisze on tez że najwartościowszym i finalnym whitesem jest model na jednej płytce od 93r(i tylko do niego instaluje multitone) pozostałe są o wiele gorsze i to już historia.
Czy ten egzemplarz z a jest na jednej płytce?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=659538224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd stwierdzenie że ajwartościowszym i finalnym whitesem jest model na jednej płytce od 93r"??? Czy mrand coś takiego napisał gdzieś? Nie zauważyłem. Zauważyłem, ze jego multi tone jest przystosowany do zamontowania w wersji na jednej płytce, ale nic więcej.
Z moich spostrzeżeń wynika, że układ elektroniczny 5900 jest w wersji starszej i nowszej identyczny z dokładnością do jednego tylko innego fragmentu. Poza tym nie różni się NICZYM. Wcisnęli elektronikę na pojedynczą płytkę, ale nawet numery elementów są te same co w starszej wersji.
A ten fragment którym 5900 di pro oraz 5900 di pro sl (sl=slim) się różnią, to dodana regulacja gain. Taką regulację może sobie dołożyć każdy radioamator, wystarczy wywiercić otwór na dodatkowy potencjometr i zmontować układ na jednym wzmacniaczu operacyjnym według dostępnego w sieci schematu. Następnie należy go podlutować pod istniejący układ, zmienić coś około 6 elementów oporników i kondensatorów w istniejącym i gotowe! Uzyskujemy wykrywacz IDENTYCZNY z wersją SL.
Przypuszczam, że multitone da się założyć również bez problemu do starszej wersji, tylko trzeba ingerować w 2 płytki, co stanowi pewne drobne utrudnienie.
5900 starszy i nowszy tak naprawdę różnią się tylko konstrukcją MECHANICZNĄ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisane przez Mranda na forum Proscana
Mrand
Producent


Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 65
Skąd: Polska B

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 10:15 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wobec braku zainteresowania, zawiesiłem temat. Ci, którym zainstalowałem płytkę i wiedzą w czym rzecz, nabrali wody w usta przez co sprawa ucichła. Inni, którzy uważają, że mają tak kompletnego Whitesa, iż nie ma tam co modyfikować nie wiedzą co stracili.
Muszę przypomnieć, że przystawka pracuje w pełni satysfakcjonująco tylko z detektorami z serii 5900 i 6000 wyprodukowanymi po 1993 roku. Wcześniejsze (zwłaszcza dwupłytkowe) modele nie są tak stabilne. Niestety właśnie takie najczęściej podsuwano mi do przeróbki w związku z czym musiałem odmawiać. Detektory takie uważam za niepełnowartościowy odpad z rynku amerykańskiego. Naprawdę godne uwagi są jedynie te, wyprodukowane po roku 1993. To prawdziwe majstersztyki i w pełni dojrzałe cacka. Piszę to ku rozwadze osób chcących sprowaadzić sobe sprzęt z USA. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że brak tu konkretów. Mam miedzy innymi 5900 dwupłytkowy i nie dostrzegam w nim niczego niepokojącego, ani przed ani po dodaniu regulacji gain. Nie ma w nim objawów iestabilnosci", cokolwiek autor miał na myśli. Oczywiście nie wolno przesterować detektora nadmierną czułością (zależne od jakości zestrojenia konkretnej cewki i mineralizacji gruntu).
Żeby się ustosunkować do tej wypowiedzi, musiałbym usłyszeć (a raczej się nie dowiemy) konkretnie jakie są różnice.
P.S>
Multitone można od mranda kupić i samemu zainstalować, jeśli on odmawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wączyć w celu wyjaśnienia drobnych wątpliwości. Nie mam zamiaru i nie chcę przeszkadzać żadnej osobie sprzedającej detektory, dlatego nie będzie żadnej technicznej oceny poszczególnych typów sprzętu. Moja przystawka MultiTone ID została zamontowana w wielu detektorach Whitesa i jak dotąd wszyscy są zadowoleni. Muszą być jednak spełnione minimalne warunki dla jej skutecznego działania. Gwarantuję poprawny efekt wyłącznie wtedy gdy MultiTone zostanie zainstalowany zgodnie z instrukcją, którą dostarczam. Oznacza to, że montaż bez żadnych ograniczeń dopuszczony jest jedynie w typach Whites XL PRO, zaś w modelach 5900 Di PRO SL i 6000 Di PRO SL z płytą PCB oznaczoną numerem: 505-0191-B. Warunkowo dopuszczam montaż na płycie 505-0162-C. W tym wypadku montaż muszę wykonać osobiście ponieważ wymagane są dodatkowe zabiegi adaptacyjne (taki egzemplarz jest w podanym wyżej linku). Dla innych płyt nie gwarantuję poprawnego działania MultiTone ID. Kilkakrotne próby zainstalowania MultiTone w modelach dwupłytkowych zakończyły się niepowodzeniem z racji niekorzystnego z punktu widzenia mojej przystawki, poprowadzenia mas układu. Powodowało to powstawanie sprzężeń całkowicie uniemożliwiających pracę MultiTone ID.
Przy okazji pragnę przypomnieć, że jest dostępna nowa wersja MultiTone ID V3.0 która potrafi rozpoznać aktualny tryb pracy detektora i automatycznie się do niego dostosować. Ponadto doszedł nowy zakres (włączany dodatkowym przełącznikiem dźwigniowym) który kilkakrotnie przyspiesza tzw. Recovery Speed czyli zdolność reagowania na bardzo blisko położone obiekty i do tego bez żadnej utraty zasięgu. Teraz detektor Whites typu FourFilter zachowuje się jak TwoFilter. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie